הכשרה בני-יורק

בתאריכים 18/12/16 – 28/11/16 יצאה משלחת מהקלאבהאוס שלנו (מנהל, אשת צוות וחברה) להכשרה בקלאבהאוס "פאונטיין האוס" שבניו יורק.
איתנו בהכשרה נכחו עמיתים משני קלאבהאוסים נוספים: אמסטרדם, קלאבהאוס נוסף מניו יורק.
אחרי בחירות מקדימות שערכנו בקהילה, הצטיידנו בשיעורי הבית שקיבלנו מבעוד מועד ובסוגיות שמעסיקות אותנו ויצאנו לדרך..
במהלך שלושת השבועות הבאים הצטרפנו ליחידות העבודה השונות (כל אחד מאיתנו ליחידה אחרת)  ובמהלך היום עבדנו יחד עם עמיתי הקהילה כשאנחנו לומדים טוב יותר, ומקרוב, על האופן שבו מתנהל 'יום מאורגן סביב עבודה' (אחד מהמוטיבים המרכזיים בקהילת קלאבהאוס) חיוני, יעיל ובשותפות מלאה.
את אחר הצהריים הקדשנו לרוב ללמידה משותפת עם שאר עמיתי ההכשרה ובהנחיית צוות של חברי הפאונטיין האוס, בנושאים שונים שקשורים למודל העבודה שלנו, לדילמות והתלבטויות שעולות מתוך העבודה בשטח ולהבנה מעמיקה יותר של הסטנדרטים.
במהלך שלושת השבועות האלה ניתנה לנו הזדמנות ללמוד, לשאול, להכיר, לשתף, ולחוות את ההתנהלות של קלאבהאוס נוסף (שהוא למעשה הראשון שנוסד ומשמש מרכז הכשרה גדול).
 

בשבוע האחרון הצטרפו אלינו יובל (יו"ר העמותה) וגפן (מנכלי"ת העמותה) והקדשנו את רובו לבניית תוכנית עבודה לקראת החזרה לארץ.
בחנו את המציאות הנוכחית של הקהילה שלנו, בעיניים פקוחות ובלב אמיץ, איתרנו את התחומים בהם אנחנו מתקשים ומצריכים שינוי והכנו תכנית עבודה מפורטת עם יעדים, צעדים מעשיים, לוחות זמנים וכו'.  

עיקרי התוכנית מתרכזים בשלושה נושאים:

– הבנייה של יום מאורגן סביב עבודה חזק וחיוני

– הכשרת צוות הקלאבהאוס (פתוח לבחירת החברים)

– יצירת קהילת חברים חזקה.

כשחזרנו ניגשנו מיד לעבודה:
קיימנו "יום פאונטיין" לקהילה באווירה של חו"ל כדי שהקהילה תקבל מושג בצורה קצת חוויתית לגבי ההכשרה שעברנו.
הזמנו חברים ואנשי צוות שמעוניינים להצטרף לצוות שתפקידו יהיה ליישם את תכנית העבודה ומאז אנחנו מקיימים מפגשים קבועים בימי חמישי.
לאחר כל מפגש שבו אנו דנים ביחד על הצעדים והשינויים שאנחנו חושבים שצריכים להיעשות, אנחנו משתפים את הקהילה כולה בישיבה משותפת לצורך אישור התוכנית בקונצנזוס (כמו שמקובל בקלאבהאוס) ויוצאים לדרך שוב, הפעם ברמה הקהילתית של עשיית צעדים קונקרטיים.

היה ניתן להבחין ישר מההתחלה בשינוי ובצמיחה שחלים אצלנו בזכות ההכשרה והתכנית 🙂

4 אנשים עומדים ומקשיבים סיור קלאבהאוס בניו יורק