מפגש הכשרה ארצי- תעסוקה. מפגש מספר- 4 בקלאבהאוס טבריה.

כחלק ממאמץ משותף של כל קהילות הקלאבהאוסים (נצרת עלית, ירושלים וטבריה) לקידום תחום התעסוקה, נפגש אחת לחודש פורום תעסוקה המורכב מחברים ורכזי התעסוקה לחשיבה משותפת, דילמות, אתגרים הצלחות ועוד.

הועלו דילמות שונות שאנו מתמודדים איתן וחשיבה איך להעצים את תחום התעסוקה.

בין היתר הועלה רעיון מיוחד של התנדבות – בקלאבהאוס טבריה נפתחו לאחרונה שתי משרות התנדבות (גן ילדים וספרייה ציבורית) – ללא שכר, כהכנה טרום תעסוקתית ב"חוץ", במטרה לרכוש ניסיון וכלים לפני היציאה לעבודה מסודרת.

 ההתנדבות תורמת לתחושה של-  התמדה, עקביות, עמידה בזמנים, השקעה, ביצוע מטלות ועוד. החברים שהחלו לאחרונה להתנדב העידו כי ההתנדבות מעצימה ומחזקת אותם וגורמת להם להאמין בעצמם.

חוגגים, זוכרים, זוכרים וחוגגים…

29.3 פסח – הקלאבהאוס "התלבש" חגיגי, ערכנו שלושה  טורים של שולחנות עם מפות עליהם, פרחים וכלים יפים. ליד כל צלחת הונחה הגדה יפהפייה מעוצבת שלנו, שכתבנו וערכנו במיוחד לחג- עם הברכות המסורתיות, שירים, קטעי הומור, קטעים נבחרים ומקוריים מההגדה של פסח, סרטוני וידאו שולבו וכמובן כנהוג במסורת "תפסנו ראש" עם 4 כוסות יין תירוש. הוגשה והוכנה ארוחה חגיגית ומפוארת, קינוח מפנק ושי מיוחד ומושקע שהכנו יחד. היה מרגש עד דמעות!!!!

12.4- יום השואה– השנה החלטנו לציין את יום השואה על ידי אירוח זיכרון בסלון והזמנו אלינו את יונה – דור שני לשואה לספר לנו את סיפורה של אימה ז"ל , אשר ברחה מהתופת וניצלה. הדלקנו 6 נרות נשמה לזכר 6 מיליוני היהודים שניספו בשואה והקראנו יזכור. היה מרגש מאוד מכובד ומעורר השראה.

17.4- יום הזיכרון ויום העצמאות-70 שנה למדינה

זהו יום רגשי עבור כולנו. התכנסנו יחד לתת כבוד לנופלים ולציין 70 שנה למדינתנו הקטנה והצעירה. טקס יום הזיכרון הורכב  משירים מרגשים, קטעי קריאה ויזכור.

המעבר לחגיגות ה70 היה הדרגתי הקראנו קטע קצר המבדיל בין העצב לשמחה המדבר על כוחות הנפש הקיימים בכל אחד מאתנו, המסוגלים להכיל שלל רגשות מנוגדים.

הדלקנו משואות הומוריסטיות שחיברנו והקרנו סרטון וידאו מקסים שצילמנו בו את עצמנו מאחלים ברכות למדינה. סיימנו בארוחה ישראלית –פלאפל!

8 אנשים יושבים מסביב לשולחן במפגש ומביטים למצלמה טבריה קלאבהאוס
6 אנשים בגבם מביטים למסך מצולמים עם הגב למצלמה מרוכזים